ART GALLERY

Houpačka

Houpačka
Autor: Ivan Fíla / Edice Stopy

Limitovaná edice fotografií na losinském ručním papíru.

 

Vytištěno na ručním grafickém papíru LOSÍN 200 g/mna stroji CANON ImagePROGRAF PRO-2100 s    12-ti barevnými pigmentovými inkousty LUCIA PRO. Řízení tiskového procesu softwarem MIRAGE za podpory ICC profilu pro ruční grafický papír - přírodní bílá .

 

Formát papíru: A2

 

Barva papíru: přírodní bílá

 

Rozměr tisku: 40 x 30 cm

 

Náklad: 10 číslovaných kusů

 

Každý tisk je číslován a podepsán autorem fotografie.

Formát A2:
1 990,00 Kč (s DPH)
1 645,00 Kč (bez DPH)

Ivan Fíla je filmový režisér, scenárista, spisovatel a fotograf. Studoval film a fotografii na Fachhochschule v Kolíně nad Rýnem. Posléze pracoval jako fotograf v Hongkongu, Bangkoku a New Yorku a také jako novinář a dokumentarista pro Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). K jeho nejvýznamnějším dílům patří hrané filmy Lea, který získal nominaci na Zlatý glóbus a Evropskou filmovou cenu, a Král zlodějů, jenž se dostal do širší nominace na Oscara a získal cenu za nejlepší evropský scénář.
Mezinárodní úspěch mu otevřel cestu do Hollywoodu. Na pozvání Stevena Spielberga napsal pro studio DreamWorks scénář The Betty Schimmel Story. Pro zahraniční televize natočil dokumentární filmy Margarete Buber-Neumann – Německý osud, Kroky v labyrintu, Mlha, Václav Havel – Česká pohádka a další. V roce 2018 vydal k 50. výročí pražského jara svůj první román Muž, který stál v cestě, jenž se stal bestsellerem a nejposlouchanější radioknihou Českého rozhlasu Plus. O rok později následoval Rytec kamejí, surrealistická pohádka pro dospělé, která sklidila nadšený ohlas čtenářů i kritiků. Třetí kniha Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem vznikala na jaře 2020 během šestašedesáti dní pandemického nouzového stavu. Autor putoval osiřelou Prahou a reflektoval své zážitky, myšlenky a vzpomínky. Současně se vrátil ke své milované černobílé fotografii. V kombinaci povídek, literárních textů a černobílých fotografií pokračoval v knize Jeseníky - Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti. Jako Chodec putoval více než rok po Jeseníkách, naslouchal nevšedním příběhům z dávné i nedávné minulosti, zaznamenával pohnuté lidské osudy, dějinné tragédie a křivdy, vítězství vůle a nezlomnosti. Své pocity vyjádřil v černobílých impresích ve stylu magického realismu. Kniha získala Zvláštní cenu města Šumperka a Cenu Miroslava Ivanova za literaturu faktu. Vyšla také v angličtině a dostala se do sedmdesáti zemí světa. Loni na podzim mu vyšla další kniha povídek a fotografií Stromy do nebe, která vyšla i v polštině a je nominována na mezinárodní Cenu Egona Erwina Kische.