ART GALLERY

VORTEX - Ezra Pound, Henri Gaudier-Brzeska

VORTEX - Ezra Pound, Henri Gaudier-Brzeska
VORTEX - Ezra Pound, Henri Gaudier-Brzeska
VORTEX - Ezra Pound, Henri Gaudier-Brzeska
VORTEX - Ezra Pound, Henri Gaudier-Brzeska
VORTEX - Ezra Pound, Henri Gaudier-Brzeska

Poundův manifest „Vortex" (Pound Vortex) přeložil Jakub Guziur; „Vortex" Henri Gaudiera-Brzesky (Gaudier-Brzeska Vortex) přeložila Anna Kareninová; text „Vortex Gaudier Brzeska" přeložila Eva Klapalová. Báseň H[ildy]. D[oolittleové] "Oreáda" (Oread) přeložil Petr Mikeš.Předmluvou opatřil Gustav Erhart.Obsahuje originální číslovanou a signovanou rotokaligrafii Pavla Herynka.

 

Typografie a výtvarná redakce Jan Herynek.

 

Tisk Sítotiskový atelier Jan Hrachovina Litovel.

 

Vazba a finalisace Knihařství Jiří Fogl a Pavlína Rambová.

 

Redakční rada : Ondřej Duksa, Jakub Guziur, Martina Klézlová, Ilona Rozehnalová, Jana Šrubařová, Otto M. Urban.

 

Formát: 210x210 mm, 40 stran

 

ISBN : 978-80-87466-04-9

 

Náklad : limitovaná edice  100 číslovaných a signovaných výtisků na ručním grafickém papíru Losín s originální rotokaligrafií Pavla Herynka..

 

Dle objednávky je možné zajistit celokoženou vazbu bibliofílie. 

 

 

Cena:
3 000,00 Kč (s DPH)
2 727,00 Kč (bez DPH)

Pavel Herynek

Narozen 1. 11. 1943 v Poličce. V letech 1959 až 1963 vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně a v letech 1964 až 1969 Katedru výtvarné teorie a výchovy Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 1994 získal docenturu na Ostravské univerzitě.
Pracoval jako návrhář v Propagačním podniku, středoškolský učitel, výtvarník či kurátor. Od roku 1989 je výtvarníkem na volné noze. Zároveň v letech 1990 až 2003 pracoval jako odborný asistent, od roku 1994 jako docent pro užitou tvorbu na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 1994 založil na katedře ateliér a předmět Kov a šperk.
Od odchodu z Univerzity Palackého se věnuje šperkařské a kreslířské tvorbě ve svém ateliéru a dílně.
V 70. letech spolupracoval na samizdatové edici Texty přátel (Petr Mikeš, J. E. Frič, Rostislav Valušek, Eduard Zacha), na bibliografických tiscích prof. Josefa Glivického.
Šperky a kresby prezentoval na řadě domácích a zahraničních výstav a veletrhů výtvarného umění. Je členem Klubu konkretistů 2.
Je zastoupen například ve sbírkách: Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Moravská galerie v Brně, Slovenská národná galéria v Bratislave, Museo del Vino Torgiano, Torgiano, Itálie,Textilmuseum, Heidelberg-Ziegelhausen, Německo, Daphne Farago Collection, Rhode Island, USA, Kammerhofmuseum Gmunden, Rakousko, Museo Internazionale delle Arti Applicate Oggi, Torino, Itálie, Mary de Racheviltz Collection, Brunnenburg, Tirolo pr. Merano, Itálie.