ART GALLERY

O Lásce - Guido Cavalcanti & Ezra Pound

O Lásce - Guido Cavalcanti & Ezra Pound
O Lásce - Guido Cavalcanti & Ezra Pound
O Lásce - Guido Cavalcanti & Ezra Pound
O Lásce - Guido Cavalcanti & Ezra Pound

Obsahuje proslulou kanconu Dantova učitele a přítele Guida Cavalcantiho „Ptala se paní" (Donna me prega) a „Canto XXXVI" amerického modernistického básníka Ezry Pounda. Cavalcantiho kanconu z italštiny a Poundovo canto z angličtiny přeložila a poznámkami opatřila Anna Kareninová. Obsahuje číslovanou a signovanou grafiku Pavla Herynka vytištěnou v sítotiskové dílně Jana Hrachoviny v Litovli.

 

 

Typografie a výtvarná redakce : Jan Herynek.

 

Výtvarný doprovod : Pavel Herynek.

 

Tisk : Sítotiskový atelier Jan Hrachovina Litovel.

 

Vazba a finalisace : Knihařství Jiří Fogl a Pavlína Rambová.

 

Redakční rada : Ondřej Duksa, Jakub Guziur, Martina Klézlová, Ilona Rozehnalová, Jana Šrubařová, Otto M. Urban.

Trilingvní vydání. 

 

Formát: 210x210 mm, 40 stran

 

ISBN : 978-80-87466-03-2

 

Náklad : limitovaná edice  100 číslovaných a signovaných výtisků.

 

Dostupné varianty bibliofilie :

 

          -    ručně šitá vazba 

 

 

 

Cena:
3 200,00 Kč (s DPH)
3 200,00 Kč (bez DPH)

Pavel Herynek

Narozen 1. 11. 1943 v Poličce. V letech 1959 až 1963 vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně a v letech 1964 až 1969 Katedru výtvarné teorie a výchovy Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 1994 získal docenturu na Ostravské univerzitě.
Pracoval jako návrhář v Propagačním podniku, středoškolský učitel, výtvarník či kurátor. Od roku 1989 je výtvarníkem na volné noze. Zároveň v letech 1990 až 2003 pracoval jako odborný asistent, od roku 1994 jako docent pro užitou tvorbu na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 1994 založil na katedře ateliér a předmět Kov a šperk.
Od odchodu z Univerzity Palackého se věnuje šperkařské a kreslířské tvorbě ve svém ateliéru a dílně.
V 70. letech spolupracoval na samizdatové edici Texty přátel (Petr Mikeš, J. E. Frič, Rostislav Valušek, Eduard Zacha), na bibliografických tiscích prof. Josefa Glivického.
Šperky a kresby prezentoval na řadě domácích a zahraničních výstav a veletrhů výtvarného umění. Je členem Klubu konkretistů 2.
Je zastoupen například ve sbírkách: Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Moravská galerie v Brně, Slovenská národná galéria v Bratislave, Museo del Vino Torgiano, Torgiano, Itálie,Textilmuseum, Heidelberg-Ziegelhausen, Německo, Daphne Farago Collection, Rhode Island, USA, Kammerhofmuseum Gmunden, Rakousko, Museo Internazionale delle Arti Applicate Oggi, Torino, Itálie, Mary de Racheviltz Collection, Brunnenburg, Tirolo pr. Merano, Itálie.