ART GALLERY

ROMANETA - Karel Poláček

ROMANETA - Karel Poláček
ROMANETA - Karel Poláček
ROMANETA - Karel Poláček
ROMANETA - Karel Poláček
ROMANETA - Karel Poláček

Karel Poláček ROMANETA

 

Dvě povídky Kouzelná šunka a  Na prahu neznáma doplněná  čtyřmi originálními serigrafiemi Adolfa Borna v v limitovaném nákladu 100 číslovaných brožovaných výtisků na velkolosinském ručně čerpaném grafickém papíru LOSIN.  Předmluvou opatřil Vladimír Křivánek. 

 

 

Typografii knihy a obálku s použitím grafiky Adolfa Borna navrhl Ondřej Duksa. 

 

Vytištěno v tiskařské dílně Jana Hrachoviny v Litovli.

 

Vazba a finalisace: Knihařství Jiří Fogl a Pavlína Rambová, Žamberk

 

Formát :  210x297 mm, 50 stran včetně 4 orignálních serigrafií Adolfa Borna

 

Náklad : limitovaná edice 100 číslovaných a signovaných výtisků na ručně čerpaném grafickém papíru Losín® vyráběného technologií ručního čerpání, používanou kontinuálně od roku 1596.

  

ISBN : 978-80-87466-02-5

 

Dostupné varianty bibliofilie :

 

          -    ručně šitá vazba 

 

 

 

 

 

 

 

Cena:
26 400,00 Kč (s DPH)
26 400,00 Kč (bez DPH)

Adolf Born


Narozen 12. června 1930 v Českých Velenicích. Známý český malíř a ilustrátor. V letech 1950 až 1955 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Antonína Pelce. Ihned po škole začal kreslit karikatury a ilustrovat knížky často ve dvojici s Oldřichem Jelínkem. První zahraniční Bornovou knihou bylo album jeho kreseb a grafik (Donna, sesso forte), které vyšlo v roce 1973 v Itálii. U nás vydal v roce 1970 knihu karikatur Bornografie, v roce 1975 Karikatury, dále album 12 grafických listů (1992) a v roce 1990 autobiografickou knížku Mým národům. Mezi nejkrásnější patří ilustrace ke knihám Robinson (Daniel Defoe), Muž s dýmkou a houslemi (Arthur Conan Doyle) nebo Pipi Dlouhá punčocha (Astrid Lindgrenová). Dílo vyhraněného kreslířského stylu a osobitého pojetí děje fantaskním způsobem kombinuje různorodé prvky lidského, zvířecího a přírodního světa v groteskní a karikaturní nadsázce. Stejnou popularitu jako ilustrace knih získala Bornovi i jeho práce v animovaném filmu. Born je např. autorem animovaného filmu Ze života ptáků, seriálu Mach a Šebestová (vytvořen spolu s M. Macourkem a J. Doubravou), celovečerního Robinson Crusoe, námořník z Yorku). Výtvarně spolupracoval asi na 65 filmech. Specifickým rysem jeho tvorby je břitký, nápaditý humor. Ilustroval přes 200 publikací, zejména dětských knih. Adolf Born zemřel ve věku 85 let 22.5.2016.