ART GALLERY

U Jana Saudka - Odevzdaná umění

U Jana Saudka - Odevzdaná umění

Autor fotografií : Vladimír Brunton

 

 

Každý reprint fotografie je číslován a signován autorem.

 

Formát papíru 440x310 mm.

 

Tištěno autorem na ruční papír Washi vyrobený tradiční technikou z lýka keřů morušovníku.

 

 Limitovaná edice 200 reprodukcí fotografií na ručním papíru Washi.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

Cena:
1 450,00 Kč (s DPH)
1 198,00 Kč (bez DPH)

Vladimír Brunton
český fotograf

 

Narodil se v Rakovníku v roce 1961. Svým specifickým přístupem k fotografování právem patří mezi českou i evropskou fotografickou elitu.

Fotí výhradně „postaru“ velkoformátovým fotoaparátem s deskovým černo-bílým filmem 8x10 palců. Nafocený materiál zpracovává ručně chemickým procesem. Za vznikem každého díla jsou tak hodiny a hodiny práce ve fotografické komoře, jako za časů Drtikola. Díky autorem používané technologii působí fotografie spíše dojmem malovaného obrazu.
Fotografuje hlavně portréty a ženské akty a jeho snahou je pokračovat v duchu tvorby Františka Drtikola svým vlastním moderním způsobem. K vlastní fotografické tvorbě ho inspirovalo až v 35 letech setkání se skutečností, že jeho dědeček byl fotograf a zanechal po sobě mnoho starého fotografického materiálu, který měl možnost postupně využívat ke svým experimentům.

Vladimír Brunton vytvořil také známý soubor fotoobrazů-portrétů známých osobností. Mezi šedesáti portrétovanými byli například Tomáš J. Baťa, Václav Havel, Jiří Menzel nebo Miloš Forman.